Köseoğlu Evden eve nakliyat ve Depolama Hizmetleri
İletişim
Bilinçli Taşımacılık

Bilinçli Taşımacılık

köseoğlu nakliyat

Son birkaç aydır sürekli toplu taşıma sektöründen bahsediyoruz. Bu makalemde de dilimin döndüğünce sivil toplum kuruşu başkanlığını da yürüttüğüm ev-ofis taşımacılığından bahsedeceğim.

Havalar ısındı, tayin ve atamalarla birlikte ev taşımacılığı mevsimi başladı. Geçmiş yıllardaki tecrübeye dayanarak sektörün canlı olduğunu söylememiz gerekiyor ama durum hiçte öyle değil.

Tabiri caizse evden eve nakliyecilerin işi biraz da karıncanın hayatına benzer. Nakliyeci, yazın çalışıp biriktirir, kışın ise bu birikimini tüketir. Ama gelin görün ki, maalesef bu yazın işlerden eser yok. Baktığımız zaman bunun iki nedenini görmekteyiz. Birincisi ekonomik krize bağlı olarak maliyetlerin yüksekliği, ikincisi ise Yetki Belgesi olmadan bu işi yapan TIR ve kamyon sahipleridir. Evden eve arabaları, kasalarından dolayı her yerde bilinmektedir. Kantarlarda Yetki Belgesi sorgulanır, farklı bir yük taşıdığımız zaman bizim araçlarımıza hemen ceza kesilir. Ama bizim işi Yetki Belgesi olmadan yapan arabalarda bu denetim yok. Ev eşyası taşıyan ve bu işte yetkinliği olmayan bir kamyonu, bir TIR’ı, bir kamyoneti kimse durdurup da K3 Yetki Belgen yok. Sen bu işi yapamazsın deyip de ceza kesen bir yetkili yok.

Daha önce de bahsetmiştim. Yaptığımız özel bir iştir. Taşınma günü evlerinize misafir oluyoruz. Sizin tüm özel yaşam alanınıza girerek en mahrem eşyalarımıza dokunuyoruz. Bu yüzden yaptığımız iş çok özel ve gizlidir. Tamam bizimde eksiklerimiz var, kabul ediyoruz lakin şunu da hiç kimse unutmasın.  Evden eve taşımacılık özel bir iştir ve bu işi sadece K3 Yetki Belgesi sahipleri yapabilir. K3 Yetki Belgesi sahiplerinde arkasındaki güç, kendi sivil toplum kuruluşları olan Evden Eve Nakliyeciler Derneği (END) ve sektörde yaşanan sorunların karşısında hızlı çözüm merciidir.

Şunu da belirtmekte fayda var. Bazı meslektaşlarımız, eşyalarınızı sigortalı taşıyoruz diye müşteriler üzerinde bir algı yaratmaya çalışıyor. Hizmet alan müşterilerimiz bir kere şunu çok iyi bilmeliler; Evden eve nakliyatta işçi kazalarını, işçinin verdiği zararı hiçbir sigorta firması karşılamaz. Bu söylemlere kanmayın. Etrafınızdaki insanlara da bunu anlatın lütfen. Evini taşıtacak vatandaşımız, ilgili firmadan yetki belgelerini sorsun. Bu belgeyi de derneğe teyit ettirmeleri gerekiyor, taşınmadan sonraki 2 ve 3 yılınız ah veya vah diye geçmesin.

Davut Ukan
END Başkanı
E-Mail: ukandavut@gmail.com

worker

24 saat nakliyat ve lojistik hizmeti

Zaman farketmemeksizin, ihtiyaç duyduğunuz zaman içerisinde size özel ekip ve ekipmanlar ile hizmetinizdeyiz.