Köseoğlu Evden eve nakliyat ve Depolama Hizmetleri
İletişim
Bilinçli Tüketici

Bilinçli Tüketici

köseoğlu nakliyat

Her geçen gün ekonomik sıkıntılar dağ gibi büyüyor. Krizi en derin yerden hissederek yaşamaya başladık. Bir önceki makalemde taşıma esnafı ve tüketicilerin çektiği sıkıntılar üzerinde durmuş ve ayrıntılı olarak kaleme almıştım.

Tüketicilerin çektiği sıkıntılar ana kaynağı ucuz fiyata anlaşma yapmalarıdır. Şehirler arası taşımacılıkta ya  zamanında teslim olmuyor ya da nakliye ambarlarında farkını kamyonlara verip, tüketiciyi mağdur ediyorlar. Konuyu daha önceki makalelerimde de ayrıntılı olarak işledim. Vatandaşımız uyanık olmalı!… Önüne her gelene evini taşıtmamalı!.. Tabiri caizse ortalıkla yazlık-kışlık nakliyeciler oluştu. Oysa ki bu işin erbabı K3 Yetki Belgesi sahipleridir. Vatandaşın tek güvenebileceği nakliyeciler bunlardır.

K3 Yetki Belgesi sahibi evden eve nakliyeci bir problem mi çıkarttı? İşte o zaman Ulaştırma Bölge Müdürlüklerine şikayet edilir, müdürlükte o belge sahibine hesabını sorar. Uyarısını yapar, cezasını keser. Ama vatandaş ev taşıma işini kamyoncuya verirse, o zamanda kimi kime şikayet edecek bilemez ve mağdur olur.

Yeni taşındıkları evlerinde de huzursuzlukla oturmaya başlayacaklar. Taşımacılık çok önemli. Yeni bir yere nasıl başlarsanız, hayatınızın geri kalanını da orada o ilk aldığınız enerjiye göre şekillenir. Bu yüzden o eve attığınız ilk adım, nakliyecinin sizin evinize indirdiği ilk eşya, sizin hayatınıza yön verecek ya da huzurun başlangıcı olacaktır. Sevgili okurlarımız; ev taşımacılığı gerçekten çok önemlidir. Ömrünüzün yüzde 40’ını kullandığınız eşyalarla geçiriyorsunuz. Taşımacılık yaparken de devletimizin verdiği K3 Yetki Belgesi firmaları tercih edin. Özellikle internet üzerindeki platformlara, komisyonculara güvenmeyin. Genelde yaz döneminde ki bu hızlı taşınmalarda çok mağdur olan kişiler var. Yanlış taşımacıyı seçtiğiniz zaman mağduriyet makam-mevki fark etmiyor.

Her şeyden önce bilinçli tüketici olmamız gerekiyor. Bu sektörde de bilinçli tüketici ve hakkını savunan tüketicilerin olmasını istiyoruz. bilinçli tüketici, kaliteli nakliyeciliği ortaya çıkarır. Bu da piyasadaki korsan ve komisyoncu sayısını azaltır. Etrafımızdaki kişilere bu önerimizi anlatmanız mutlaka yapmalıyız ki, daha güzel yarınlara hep birlikte gidelim.

Davut Ukan
END Başkanı
E-Mail: ukandavut@gmail.com

worker

24 saat nakliyat ve lojistik hizmeti

Zaman farketmemeksizin, ihtiyaç duyduğunuz zaman içerisinde size özel ekip ve ekipmanlar ile hizmetinizdeyiz.