Köseoğlu Evden eve nakliyat ve Depolama Hizmetleri
İletişim
Mevsimlik Nakliyeci

Mevsimlik Nakliyeci

köseoğlu nakliyat

Her sektörün kendine göre zorlukları vardır. Sektörel sivil toplum kuruluşları da kendi sektörlerindeki sorunların çözümü noktasında lobi faaliyetleri yapar ve sektörün kurumsallaşmasına öncülük eder. Başkanı olduğum Evden Eve Nakliyeciler Derneğini kurarken, sektörde kurumsal bir yapıyı hedefledik. Çok çalıştık, ve en sonunda da sektörün kurumsal bir yapıya kavuştuğunu gördük. Gerek hükümet kanadında, gerek Ulaştırma Bakanlığı’nda gerekse de belediyelerde söz sahibi olduk. Şimdiki sıkıntımız ise mevsimlik nakliyeci!…

Mevsimlik nakliyeci de neymiş gibi mırıldandığınızı da duyar gibiyim. Bilindiği üzere yaz mevsimi, bir anlamda taşıma mevsimidir. Okullar kapanır, artık herkes yeni hayatına, yeni yaşam yerine karar vermiştir. Bu arada kamu personellerinin de atama dönemleri yaz mevsimidir. Ve yeni yaşam alanları belirlenir, taşınma işleri de başlar.

Tam bu dönemde mevsimlik evden eveciler çıkar karşınıza!.. Bu kamyoncular kışın sebze taşımıştır, kömür taşımıştır, hayvan taşımıştır, yazın ise hadi biraz da ev taşıma işi yapayım deyip, yola çıkmışlardır. Bunlarda Yetki Belgesi mi? O da ne ki? Adam adı üstünde kamyoncu!.. Ev nakliyesinden anlamaz. Yetkinliği yoktur. Evden eve nakliye üzerine her hangi bir eğitimi ve bilgi yoktur. Alır yanına iki hamal, başlar taşımaya!.. Ha hizmeti sıfırdır ama düşük fiyat vererek rekabet etmede de geri duramaz!..

İyi, tamam, hoş, bunlar da ekmeğini kazansın diyeceksiniz.  Lakin, bunlar kendi ekmeğini kazanırken başkalarının ocağına incir ağacı dikiyorlar!.. Yeni hayata başlayacak insanların ilk adımlarını zehir ediyorlar. Evden eve nakliye işini bilmedikleri gibi ekipman ve eleman desteğini de sokaktan, kahvelerden alıyorlar. Arabaları bu işe uygun değil. Burada olan kamu personelimize oluyor. Burada olan yazın taşınmayı düşünen dostlarımıza, akrabalarımıza oluyor. Vatandaşımıza sonuçları felaket!.. Geçen gün bize bir şikayet geldi. Müşterimiz diyor ki; koliler mi açtım, başkalarının eşyaları çıktı. Neden 2-3 taşımayı birden yükleyerek birbirine karıştırıyorlar? Sıkıntı sadece eşyalarının karışması değil,  vatandaş gideceği yeni şehirde bilmediği bir yerde günlerce hatta haftalarca eşyalarının gelmesini bekliyor. Bir sürü masraf yapıyor ve sürekli oyalanıyorlar. Net bir tarih verilmiyor ve mağduriyet büyük boyutlarda!.. Ne olursunuz, etrafınızdaki insanları uyarın. Seçecekleri nakliye şirketini iyice araştırsınlar. Devletimizin verdiği K3 Yetki Belgesini mutlaka sorsunlar. Bu tür mağduriyetler ile karşılaşmamaları için bunda fayda var.
Davut Ukan
END Başkanı

worker

24 saat nakliyat ve lojistik hizmeti

Zaman farketmemeksizin, ihtiyaç duyduğunuz zaman içerisinde size özel ekip ve ekipmanlar ile hizmetinizdeyiz.